دوره ها و وبینارهای آموزشی آنلاین

دوره های آموزشی آفلاین

دوره های آموزشی حضوری

انتشارات کمیته ایرانی ICC

دستورالعمل های تجاری و مالی ICC

تقویم آموزشی

پیام دبیر کل کمیته اتاق بین المللی بازرگانی (ICC)

آموزش و ظرفیت سازی نیروی انسانی از کلیدی ترین نیازهای فعالان اقتصادی و نهادها و موسسات مالی و تجاری است. در همین راستا و به منظور افزایش دانش و آگاهی پیرامون موضوعات ذیربط تجارت و اقتصاد بین المللی و همچنین استفاده از تکنولوژی های به روز مالی و پولی، بهره برداری صحیح از قواعد حقوقی بین المللی در تنظیم قراردادها و شناخت بیشتر از فضای کسب و کار فرامرزی و نیازهای تجاری در تنظیم مناسبات دو یا چند جانبه، کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین المللی (ICC)، نسبت به راه اندازی این سایت و توسعه فعالیتهای آموزشی کمیته ایرانی ICC طبق قواعد و مقررات اتاق بازرگانی بین المللی (ICC) اقدام نموده است. باتوجه به اهمیت این مباحث، کمیته ایرانی ICC نسبت به برگزاری دوره های آموزشی مرتبط، ارائه خدمات مشورتی و انتشار کتب و نشریات ICC اقدام می نماید. قابل ذکر است با هماهنگی های موجود بین کمیته ایرانی و اتاق بازرگانی بین المللی در پاریس، در پایان هر دوره آموزشی به شرکت کنندگان موفق آن دوره گواهینامه معتبر و مورد تائید بین المللی با تایید رسمی کمیته ایرانی ICC ارائه خواهد شد. سایت کمیته ایرانیICC برای تمامی موسسات مالی، نهادها، اشخاص حقیقی و حقوقی و فعالان اقتصادی و تجاری قابل دسترس بوده و کمیته ایرانی ICC پذیرای نظرات و پیشنهادات ارزشمند و سازنده مراجعین به این سایت جهت افزودن به غنای آن می باشد.

دوره ها و وبینار های آموزشی آنلاین

آکادمی کمیته ایرانی ICC در راستای ارتقای دانش و مهارت فعالان اقتصادی، مصمم به راه‌اندازی سیستم آموزش آنلاین شده است. حذف محدودیت‌ها و قیودی مانند فاصله جغرافیایی، صرفه‌جویی در زمان و دسترسی به دانش و اطلاعات اساتید مجرب و همچنین توجه به زمان محدود دانشجویان، از مزایای این دوره‌های آموزشی است که این امکان را برای متقاضیان فراهم می‌نماید تا با استفاده از فن‌آوری‌های جدید به هدف اصلی خود دست یابند. همچنین، با بهره‌گیری از سیستم آموزش آنلاین به نظر می‌رسد که همه‌گیری کرونا که امکان برگزاری دوره‌های حضوری را با دشواری روبه‌رو ساخته است، بیش از این محدودیت و مانعی برای فعالیت‌های آموزشی نباشد.

دوره های آموزشی آفلاین

آکادمی کمیته ایرانی ICC با استفاده از برترین استانداردهای جهانی در آموزش حرفه‎ای، طیف گسترده‌ای از دوره‌های تخصصی آموزش الکترونیکی را توسط اساتید مجرب و متخصص هر دوره، برگزار می‌کند و در این ارتباط گواهینامه معتبر بین‌المللی که برای حرفه‌های کسب و کار در سراسر کشور است، صادر می‌نماید. آکادمی کمیته ایرانی ICC در راستای مأموریت خود در ترویج تجارت بین‌المللی و سرمایه‌گذاری، به متخصصین کمک می‌نماید تا مهارت‌های مورد نیازشان را برای موفقیت‌ بیشتر در دنیای جدید کسب و کار توسعه بخشند.

دوره های آموزشی حضوری

دوره‌های حضوری آکادمی کمیته ایرانی ICC با هدف ارتقای دانش و مهارت کسب و کارها جهت فعالان اقتصادی در حوزه‌های بانکی، حقوقی و داوری، بیمه، حمل و نقل و مقررات و بازرگانی ارائه می‌گردد. محتوای دروس ارائه ‌شده عمدتاً از نشریات و کتب اتاق بازرگانی ‌بین‌المللی (ICC) برگرفته شده که توسط اساتید مجرب و باتجربه برگزار می‌شود. در پایان هر دوره آموزشی، گواهینامه معتبر بین‌المللی از طرف آکادمی کمیته ایرانی ICC صادر خواهد شد. در حال حاضر، با عنایت به لزوم رعایت پروتکل‌ها و شیوه‌نامه‌های بهداشتی مطروحه و محدویت‌های ایجاد شده دوره‌‌های آموزشی حضوری برگزار نمی‌گردد.
متقاضیان فعال در آکادمی کمیته ایرانی

انتشارات کمیته ایرانی ICC

کمیته ایرانی ICC به منظور استفاده مناسب‌تر جامعه کسب و کار ایران از مقررات و ضوابطی که ICC به وجود می‌آورد، اقدام به ترجمه نشريات ICC و يا تهيه كتب مورد نياز جامعه كسب و كار نموده است تا کاربران ایرانی را در بهره‌گیری از مقررات ICC یاری رساند. این کتاب‌ها در حوزه‌هایی همچون بازرگانی، بانکی، حمل و نقل، بیمه و داوری می‌باشند.

نقش موسسات داوری در گسترش و توسعه داوری بین‌المللی

مرکز امور حقوقی بین‌المللی ریاست جمهوری ایران وبینار آنلاین «نقش موسسات داوری در گسترش و توسعه داوری بین‌المللی» را در تاریخ ۱۵ و ۱۶ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ برگزار خواهد کرد.

وبینار انتخاب داوران

انجمن داوران جوان (ICC YAF) وبینار «انتخاب داوران» در تاریخ ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ برگزار می‌نماید

وبینار روندهای داوری و میانجی‌گری

شورای بین‌المللی کسب و کار آمریکا با همکاری دیوان داوری ICC «روندهای داوری و میانجی‌گری» را مورخ ۲۶ فروردین ۱۴۰۰ برگزار می‌نماید